Sabiha Gökçen’de Korona Önlemleri

Take Off Channel x 4 Haziran 2020, Perşembe

Yaşadığımız bu yeni dönemde hem havalimanları hem de havayolları tüm seyahatlerimizi daha sağlıklı yapmamız için, süreçleri daha güvenli hale getirmeye çalışıyorlar.

Korona virüs etkisi alınan önlemler ile genel olarak etkisini kaybetmeye başlarken, bizlerin de korona virüse karşı tedbiri elden bırakmaması çok önemli.

Alınan Önlemler;

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda alınan önlemleri ve havalimanında hangi kurallara uymamız gerektiğini inceledim. Sizlere de video da dikkat etmeniz gereken noktaları özellikle aktarmaya çalıştım.

Terminale giriş esnasında ateş ölçümü yapılıyor. Ayrıca havalimanı terminal genelinde tüm alanlarda sosyal mesafeyi koruyacak şekilde yeniden kapasite düzenlemesi yapılmış.

Terminal binasına maskesiz yolcu kabul etmiyorlar ve içeride sürekli maske takılması zorunlu. Salgın tedbirleri gereğince havalimanından ayrılana kadar maskemizi çıkartmamamız gerekiyor.

Artık uçaklara kabin bagajı kabul edilmiyor, sadece dizüstü bilgisayar, el çantası, evrak çantası ve bebek eşyaları ile uçağa geçebiliyoruz. Bunun haricindeki bavul, sırt çantası vs. mutlaka bagaj olarak kontuarlardan verilmeli.

Bunların haricinde çalışanlarla minimum temas etmemiz için gerekli diğer önlemler de alınmış durumda.

Mesela check-in ve uçağa biniş işlerini personelle aramızda bir cam varken yapabiliyoruz.

Hepinize İyi Seyirler.

Take Off Channel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Airfrance ve Lufthansa A380’leri

Take Off Channel x 30 Haziran 2020, Salı

Bu devasa kuşlar yanlış zamanda yanlış yerde olmanın en bariz örneklerinden. Eğer 5 yıl önce birisi bana gelip Airbus A380 bir kaç yıl sonra tekrar uçmamak üzere yere inecek deseydi ona inanmazdım. Geldiğimiz noktada ise Airbus A380 tekrar uçabilecek mi onu konuşur hale geldik. Bir twitter kullanıcısının çekip paylaştığı fotoğraflarda İspanya’da bulunan Teruel Havalimanı’nda storage […]

Devamını Oku...

SunExpress Koronavirüs Önlemleri

Take Off Channel x 28 Haziran 2020, Pazar

SunExpress Havayolları ülkemiz ve Avrupa arasında önemli bir köprü. Hal böyle olunca hem bizler hem gurbetçilerimiz ve diğer turistler koronavirüs için alınan önlemleri ve kısıtlamaları merak ediyorlar. SunExpress Standartizasyon ve Uyumluluk Müdürü, aynı zamanda Eğitmen Pilot Bülent Şanlı ile beraber Antalya’da gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi izlerken aklınıza takılan diğer konuları yorumlara yazmanızı rica ederim. Kabinde ne gibi […]

Devamını Oku...

Singapore Airlines Airbus A350 İnceleme!

Take Off Channel x 27 Haziran 2020, Cumartesi

Airbus A350 Türkiye’de henüz yok ama Singapur Havayolları her hafta İstanbul’a düzenli tarifeli uçuşlar yapıyor. Şu anda pandemi dolayısıyla yolcu yok ama kargo yükü hafife alınmayacak kadar fazla. Türkiye’ye 33 Yıldır Uçuyor Genel olarak Singapur Airlines Türkiye’ye 33 yıldır uçuyor ve hiç ara vermemiş. 2010 dan önce aktarmalarla yapılan uçuşlar sonrasında direkt uçuş haline gelmiş.  […]

Devamını Oku...

takeoffchannel#Instagram