SİNGAPUR HAVA YOLLARI, UÇUŞ ARTIRIYOR

Take Off Channel x 6 Temmuz 2022, Çarşamba

Pandemi etkisinin geçmesiyle beraber hava yolları da sıkıntılı zamanlar yaşamaya başladılar. Şu anda bunların en başında ekip sorunu geliyor, Amerika’da hava yolları ekip yetersizliğinden dolayı uçuşlarını erteliyor veya iptal ediyorlar.

Singapur Hava Yolları planlamasını doğru yapan hava yollarından bir tanesi gibi görünüyor. Çünkü pandemi’de bir çok hattını bırakmadığı gibi İstanbul’a da Airbus A350 ile kargo uçuşu yapmayı hiç bırakmadılar.

Pandemi sonrası durumla başa çıkarken aldığı aksiyonlara sürekli yenisini ekleyen Singapur Hava Yolları Pazarlama Planlama Kıdemli Başkan Yardımcısı JoAnn Tan’ın yaptığı açıklamaya göre,

Los Angeles ve Paris hizmetlerini sırasıyla günde iki kez ve haftada 12 sefere artıracak.

24 Temmuz 2022’den itibaren SQ634 seferiyle Haneda’ya ve SQ638 seferiyle Narita’ya olmak üzere günlük uçuşlar başlayacak. SIA, Singapur’dan Narita üzerinden Los Angeles’a günlük SQ12 seferiyle birlikte, Japonya’nın başkentine haftada 14 uçuş yerine günde üç sefer gerçekleştirecek. 30 Ekim 2022’den itibaren Tokyo Haneda havalimanına SQ636 uçuşu günlük olarak yeniden başlatılacak ve Tokyo’ya haftalık uçuş sayısı 28’e çıkacaktır.

Singapur’dan Osaka’ya giden SQ618 sefer sayılı uçuş, 30 Ekim 2022’den itibaren günde iki kez olacak şekilde yeniden başlatılacak. SQ656 sefer sayısıyla Fukuoka’ya haftada üç uçuş gerçekleşecek ve Nagoya’ya da haftada üç kez hizmet veren SIA böylelikle 30 Ekim 2022’den itibaren Japonya’ya yönelik uçuş kapasitesini Covid öncesi seviyelerin %62’sine taşıyacak.

Havayolu, Chennai’ye haftada 10 olan mevcut uçuş sayısını kademeli olarak haftalık 17 sefere çıkaracak. Kochi uçuşları, haftada yedi uçuştan 14 sefere, Bangalore uçuşları da, haftada yedi uçuştan 16 sefere çıkacak.

SIA, 30 Ekim 2022’ye kadar Hindistan’a pandemi öncesi uçuş kapasitesinin neredeyse %100’ünü gerçekleştirecek.

30 Kasım 2022’den itibaren, Los Angeles’tan mevcut günlük SQ38 hizmetine ek olarak SQ636 uçuş numarasıyla günlük seferler direkt olarak hizmet verecek. Havayolu, haftada mevcut 17 uçuştan, Tokyo (Narita) üzerinden aktarmalı uçuş dahil olmak üzere Los Angeles’a haftalık 21 sefer gerçekleştirecek.

1 Aralık 2022’den itibaren SQ332 uçuş numarasıyla Singapur’dan Paris’e mevcut haftada üç sefer yerine haftada beş sefer yapılacak ve günlük SQ336 sefer sayısıyla birlikte Paris uçuş sayısı haftada yedi seferden haftada 12 sefere çıkarılacaktır.

Artan seyahat talebini karşılamak için SIA, kış sezonunda Vancouver’a haftada üç kez SQ48 uçuş numarasıyla direkt olarak hizmetine devam edecek.

Take Off Channel

Take Off Channel sizlere havacılık ve seyahat alanında orijinal içerikler üreten bir kanaldır. Genel koordinatörlüğünü Cihan Akgün'ün yaptığı Take Off'ta hem keyifli vakit geçirmenizi hem de bilgi almanızı sağlayacak onlarca video sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Uçak Yemekleri

Take Off Channel x 3 Temmuz 2020, Cuma

Pilotlar aynı yemeği yemezler ama çok lezzetli yemekler yerler bana güvenin. Ayrıca çoğu firmada kabin görevlileri de aynı yemeği yemez. Ekip sayısı kadar özellikle dar gövdede yemek çeşidi olur ve herkes farklı yemekler yer. Öncelik kokpit ekibinin oluyor, önce pilotlara yemek tercihleri sorulduktan sonra kabin görevlileri de her biri oldukça lezzetli menülerden istediklerini seçiyorlar. Sancak […]

Devamını Oku...

A300 Güvenlik Kartı Kazanın

Take Off Channel x 18 Mayıs 2021, Salı

Atatürk Havalimanı apronunda duran hurda uçakları alan SkyArt firmasının davetiyle yaptığım hurda uçaklar serisi videolarını izlediğiniz için teşekkürler. Elimde 10 tane Güvenlik kartı var. Ve sizlere vermek için sabırsızlanıyorum. Bosphorus European Airlines’a ait Airbus A300 tipi uçağının yolcu koltuk ceplerinden çıkan güvenlik kartları sizin için çok nostaljik bir hatıra olacak. ÇEKİLİŞ SONUÇLARI; Asıl Talihliler: ARDA ÜLKER, […]

Devamını Oku...

Burhaniye Uçağı

Take Off Channel x 14 Temmuz 2020, Salı

Özellikle edremit ayvalık tarafına gidenler bu uçağı mutlaka görürler.  İzmir – Çanakkale sahil yolunda kenarda öylece duran ve araçları selamlayan bir DORNIER DO28 SKYSERVANT var. Uçağın şu anda bulunduğu yere koyulduğu tarih 2011. O günden beri tatilcileri ve yerel halkı selamlıyor. Model bu gerçek uçak Türk Hava Kurumu tarafından emekliye ayrıldı ve Balıkesir / Burhaniye […]

Devamını Oku...

takeoffchannel#Instagram