Singapore Airlines Airbus A350 İnceleme!

Take Off Channel x 27 Haziran 2020, Cumartesi

Airbus A350 Türkiye’de henüz yok ama Singapur Havayolları her hafta İstanbul’a düzenli tarifeli uçuşlar yapıyor. Şu anda pandemi dolayısıyla yolcu yok ama kargo yükü hafife alınmayacak kadar fazla.

Türkiye’ye 33 Yıldır Uçuyor

Genel olarak Singapur Airlines Türkiye’ye 33 yıldır uçuyor ve hiç ara vermemiş. 2010 dan önce aktarmalarla yapılan uçuşlar sonrasında direkt uçuş haline gelmiş. 

Genel olarak Singapur Airlines Türkiye’ye 33 yıldır uçuyor ve hiç ara vermemiş. 2010 dan önce aktarmalarla yapılan uçuşlar sonrasında direkt uçuş haline gelmiş. 

Singapore Airlines A350-900 Long haul tipi bu uçakta; 42 Business Class, 24 Premium Economy ve 187 Economy koltuğu bulunuyor.

Singapore Airlines A350 Business Class

Business Class zaten söylenecek söz yok ama bu uçakta Premium Economy sınıfı gayet güzel ve etkileyici şekilde dizayn edilmiş.

Singapore Airlines A350 Business Class

Premium ekonomi business class ile ekonomi sınıfının arasında yeni bir sınıf. 

Singapore Airlines A350 Premium Economy Class

Ama aslında benim gördüğüm bir çok business class ile aynı.

İstanbul Havalimanı’na böyle bir ara sınıf ile hizmet veren ilk havayolu bu arada. Bildiğim kadarıyla bu sınıf baya talep görmüş, hem kendime ait alanım biraz daha fazla olsun hem de ikram vs biraz daha iyi olsun diyen herkes business parası ödemeden bu imkanlara burada sahip olabiliyor.

Singapore Airlines A350 Premium Economy Class

Uçak Bizi Yormuyor

Bu uçak kabinde iklimlendirmeyi de güzel yapıyor. Nemli bir hava sağlıyor çünkü uçaklarda genelde ağzımız burnumuz kurur nemsizlikten dolayı bunda öyle bir sorun yok.

Ayrıca bu uçakta kabin basıncı çok fazla hissedilmiyor 6000 feete kadar çıkıyor. Bu sayede uçuş bizi daha az yoruyor.

Sizlere elimden geldiğince aktarmaya çalıştım. Bu tarz videoların ve uçak incelemelerinin devamı gelsin isterseniz yorumlara yazın lütfen.

Singapore Airlines A350 Economy Class

Pilotlar ve Hosteslerden Hiyjen Kiti Üretimi

İçinden geçtiğimiz pandemi sürecinde Singapur Airlines personeli gönüllü görevler aldı, mesela hostesleri hastanelerde çalışmaya başladı.

Bunun yanı sıra yolculara verilen hijyen kitini şu an boşta olan hostes kaptan ve diğer gönüllü personel paketliyormuş, günde 10 bin adet.

Hepinize iyi seyirler…

Take Off Channel

Take Off Channel sizlere havacılık ve seyahat alanında orijinal içerikler üreten bir kanaldır. Genel koordinatörlüğünü Cihan Akgün'ün yaptığı Take Off'ta hem keyifli vakit geçirmenizi hem de bilgi almanızı sağlayacak onlarca video sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Flap Nedir? Ne İşe Yarar?

Take Off Channel x 20 Nisan 2020, Pazartesi

Değerli arkadaşlar ve takipçilerim take off kanalına hoşgeldiniz. Bugunki video da hep beraber flap ne işe yarar, alametifarikası nedir ona bakacağız. Hazırsanız başlayalım… Eğer uçak yolculuğunuz esnasında acil çıkış kapısı yanına ya da kanat hizasına oturduysanız kanatlarda hareket eden bir takım parçalar olduğunu farketmişsinizdir.  Burada dipnot ekonomi sınıfında acil çıkış kapıları ve ön sıra genelde […]

Devamını Oku...

Adınızı THY Uçağına Yazdırın #tarihiforma

Take Off Channel x 18 Mayıs 2021, Salı

Türk Hava Yolları 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz kahramanlarımızı saygıyla anıyor, onların izinde yepyeni bir yolculuğa çıkıyor. Geniş gövde bir uçakla çektikleri reklam filminde uçağ yapılacak yeni boyamada sizin de adınız olsun diyor. Ve www.tarihiforma.com sitesine girerek İsim Soyisim girenlere hatıra olarak bir […]

Devamını Oku...

A300 Güvenlik Kartı Kazanın

Take Off Channel x 18 Mayıs 2021, Salı

Atatürk Havalimanı apronunda duran hurda uçakları alan SkyArt firmasının davetiyle yaptığım hurda uçaklar serisi videolarını izlediğiniz için teşekkürler. Elimde 10 tane Güvenlik kartı var. Ve sizlere vermek için sabırsızlanıyorum. Bosphorus European Airlines’a ait Airbus A300 tipi uçağının yolcu koltuk ceplerinden çıkan güvenlik kartları sizin için çok nostaljik bir hatıra olacak. ÇEKİLİŞ SONUÇLARI; Asıl Talihliler: ARDA ÜLKER, […]

Devamını Oku...

takeoffchannel#Instagram