Singapore Airlines Airbus A350 İnceleme!

Take Off Channel x 27 Haziran 2020, Cumartesi

Airbus A350 Türkiye’de henüz yok ama Singapur Havayolları her hafta İstanbul’a düzenli tarifeli uçuşlar yapıyor. Şu anda pandemi dolayısıyla yolcu yok ama kargo yükü hafife alınmayacak kadar fazla.

Türkiye’ye 33 Yıldır Uçuyor

Genel olarak Singapur Airlines Türkiye’ye 33 yıldır uçuyor ve hiç ara vermemiş. 2010 dan önce aktarmalarla yapılan uçuşlar sonrasında direkt uçuş haline gelmiş. 

Genel olarak Singapur Airlines Türkiye’ye 33 yıldır uçuyor ve hiç ara vermemiş. 2010 dan önce aktarmalarla yapılan uçuşlar sonrasında direkt uçuş haline gelmiş. 

Singapore Airlines A350-900 Long haul tipi bu uçakta; 42 Business Class, 24 Premium Economy ve 187 Economy koltuğu bulunuyor.

Singapore Airlines A350 Business Class

Business Class zaten söylenecek söz yok ama bu uçakta Premium Economy sınıfı gayet güzel ve etkileyici şekilde dizayn edilmiş.

Singapore Airlines A350 Business Class

Premium ekonomi business class ile ekonomi sınıfının arasında yeni bir sınıf. 

Singapore Airlines A350 Premium Economy Class

Ama aslında benim gördüğüm bir çok business class ile aynı.

İstanbul Havalimanı’na böyle bir ara sınıf ile hizmet veren ilk havayolu bu arada. Bildiğim kadarıyla bu sınıf baya talep görmüş, hem kendime ait alanım biraz daha fazla olsun hem de ikram vs biraz daha iyi olsun diyen herkes business parası ödemeden bu imkanlara burada sahip olabiliyor.

Singapore Airlines A350 Premium Economy Class

Uçak Bizi Yormuyor

Bu uçak kabinde iklimlendirmeyi de güzel yapıyor. Nemli bir hava sağlıyor çünkü uçaklarda genelde ağzımız burnumuz kurur nemsizlikten dolayı bunda öyle bir sorun yok.

Ayrıca bu uçakta kabin basıncı çok fazla hissedilmiyor 6000 feete kadar çıkıyor. Bu sayede uçuş bizi daha az yoruyor.

Sizlere elimden geldiğince aktarmaya çalıştım. Bu tarz videoların ve uçak incelemelerinin devamı gelsin isterseniz yorumlara yazın lütfen.

Singapore Airlines A350 Economy Class

Pilotlar ve Hosteslerden Hiyjen Kiti Üretimi

İçinden geçtiğimiz pandemi sürecinde Singapur Airlines personeli gönüllü görevler aldı, mesela hostesleri hastanelerde çalışmaya başladı.

Bunun yanı sıra yolculara verilen hijyen kitini şu an boşta olan hostes kaptan ve diğer gönüllü personel paketliyormuş, günde 10 bin adet.

Hepinize iyi seyirler…

Take Off Channel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Airfrance ve Lufthansa A380’leri

Take Off Channel x 30 Haziran 2020, Salı

Bu devasa kuşlar yanlış zamanda yanlış yerde olmanın en bariz örneklerinden. Eğer 5 yıl önce birisi bana gelip Airbus A380 bir kaç yıl sonra tekrar uçmamak üzere yere inecek deseydi ona inanmazdım. Geldiğimiz noktada ise Airbus A380 tekrar uçabilecek mi onu konuşur hale geldik. Bir twitter kullanıcısının çekip paylaştığı fotoğraflarda İspanya’da bulunan Teruel Havalimanı’nda storage […]

Devamını Oku...

Emirates İlk A380’i Emekli Etti

Take Off Channel x 13 Haziran 2020, Cumartesi

Emirates geçtiğimiz hafta içerisinde ilk a380 uçağını filodan çıkarttı ve emekli etti. Daha önce şirketin yönetiminden yapılan açıklamada tüm filonun en az 2 yıl daha uçacağı bilgisi verilmişti. A6-EDB Kuyruk tesciline sahip A380 12 yıldır Emirates filosunda görev yapıyordu. Diğer uçaklar için yedek parça görevi görebileceği ya da kiralama sonunda iade edilebileceği konuşuluyor. Uçakların ağır […]

Devamını Oku...

Flap Nedir? Ne İşe Yarar?

Take Off Channel x 20 Nisan 2020, Pazartesi

Değerli arkadaşlar ve takipçilerim take off kanalına hoşgeldiniz. Bugunki video da hep beraber flap ne işe yarar, alametifarikası nedir ona bakacağız. Hazırsanız başlayalım… Eğer uçak yolculuğunuz esnasında acil çıkış kapısı yanına ya da kanat hizasına oturduysanız kanatlarda hareket eden bir takım parçalar olduğunu farketmişsinizdir.  Burada dipnot ekonomi sınıfında acil çıkış kapıları ve ön sıra genelde […]

Devamını Oku...

takeoffchannel#Instagram