Havacılığa Can Suyu

Take Off Channel x 19 Şubat 2021, Cuma

Geçtiğimiz yıl Covid-19 salgını nedeniyle havalimanlarında mart ayı başında başlayarak 31.05.2020 tarihine kadar devam eden süreçte şehirlerarası seyahat kısıtlaması ve Ticari Yolcu Taşımacılığında iç ve dış hat seferlerinin durması ve 01.06.2020 tarihinden itibaren ise normalleşme süreci kapsamında havayolu şirketlerince kısıtlı olarak ticari yolcu seferlerine başlanılması ve geçen süre içerisinde havacılık sektörünün olumsuz etkilenmesi nedeniyle firmalar zor bir yıl geçirdiler.

DHMİ Genel Müdürlüğü’nden havacılık sektöründeki firmaların bu zorluğu atlatması için büyük bir destek geldi.

DHMİ tarafından işletilen havalimanlarında hizmet veren Havayolu, Yer Hizmet Kuruluşları ile Ticari Hacim işleten kişi ve kuruluşlara tahsisli mahallere ait Kira, Elektrik, Su, Isıtma-Soğutma, vb. ücretlere ilişkin Nisan- Mayıs- Haziran 2020 dönemi için 3 aylık düzenlenen faturalar gecikme faizi alınmaksızın 31.01.2021 tarihine ötelenmiş, ayrıca Havalimanlarında hizmet veren yaklaşık 643 kiracıya tahsisli bulunan 3.900 mahal için 2021 yılına ilişkin kiralara ve DHMİ Ücret Tarifesine artış yapılmayacağı açıklanmıştı.

Ancak bugün sevindirici bir haber daha geldi ve pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle DHMİ tarafından öteleme kapsamında bulunan kira faturalarının iptal edildiği ve kira bedellerine 2 yıl boyunca % 50 oranında indirim yapılacağı duyuruldu.

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle aksayan havacılık sektöründe neredeyse hiç kar edememiş kiracıları, yani en küçüğünden en büyüğüne yüzlerce firmayı ilgilendiren bu destek, zor günler geçiren şirketlere gerçekten iyi gelecek gibi görünüyor.

Ulaştırma Bakanlığı Duyurusu
Take Off Channel

Take Off Channel sizlere havacılık ve seyahat alanında orijinal içerikler üreten bir kanaldır. Genel koordinatörlüğünü Cihan Akgün'ün yaptığı Take Off'ta hem keyifli vakit geçirmenizi hem de bilgi almanızı sağlayacak onlarca video sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

A300 Güvenlik Kartı Kazanın

Take Off Channel x 18 Mayıs 2021, Salı

Atatürk Havalimanı apronunda duran hurda uçakları alan SkyArt firmasının davetiyle yaptığım hurda uçaklar serisi videolarını izlediğiniz için teşekkürler. Elimde 10 tane Güvenlik kartı var. Ve sizlere vermek için sabırsızlanıyorum. Bosphorus European Airlines’a ait Airbus A300 tipi uçağının yolcu koltuk ceplerinden çıkan güvenlik kartları sizin için çok nostaljik bir hatıra olacak. ÇEKİLİŞ SONUÇLARI; Asıl Talihliler: ARDA ÜLKER, […]

Devamını Oku...

Uçak Yemekleri

Take Off Channel x 3 Temmuz 2020, Cuma

Pilotlar aynı yemeği yemezler ama çok lezzetli yemekler yerler bana güvenin. Ayrıca çoğu firmada kabin görevlileri de aynı yemeği yemez. Ekip sayısı kadar özellikle dar gövdede yemek çeşidi olur ve herkes farklı yemekler yer. Öncelik kokpit ekibinin oluyor, önce pilotlara yemek tercihleri sorulduktan sonra kabin görevlileri de her biri oldukça lezzetli menülerden istediklerini seçiyorlar. Sancak […]

Devamını Oku...

HES KODU NEDİR? NASIL ALINIR?

Take Off Channel x 23 Mayıs 2020, Cumartesi

Hanımefendiler beyefendiler hepinize merhaba, Korona virüsle mücadele tüm hızıyla devam ediyor ama bir taraftan da yavaş yavaş hayat mecburen normale dönmeye çalışıyor.  Şehirlerarası seyahatlerin başlamasına az bir süre kaldığı için de çalışmalar ve önlemler artık netleşiyor. Kontrollü sosyal hayat kavramını korumak için hayatımıza HES kodu diye bir uygulama girdi.  Seyahatlerde insanların güvenle hareket etmesi için […]

Devamını Oku...

takeoffchannel#Instagram