SİNGAPUR’A KARANTİNASIZ SEYAHAT BAŞLIYOR

Take Off Channel x 17 Aralık 2021, Cuma

Pandemi başından itibaren kurallarını en sıkı tutan ülkelerden birisi olan Singapur, 15 Aralık 2021’den itibaren Türkiye’den de tam aşılı yolcular için Singapur’a karantinasız hava yolculuğunu mümkün kıldı.

İstanbul’a yeni Airbus A350 uçaklarıyla seferlerini sürdüren hava yolu bugüne kadar sadece kargo ve izin verilen yolcuları taşıdı ve bu da bir çok seyahat severi oldukça fazla bekleten bir kural oldu.

Singapur’un Türkiye Büyükelçisi Jonathon TOW (sol tarafta) ve Singapur Hava Yolları Türkiye Genel Müdürü Hongyao HU (sağ tarafta)

Fakat 16 aralık itibariyle aşılarını yaptıran vatandaşlarımız sorunsuz ve karantinasız olarak ülkeye uçabilecek.

Ayrıca uçuşların yapılacağı Airbus A350 modelinin kabin incelemesini yaptığımız videoya da buradan ulaşabilir, nerede rahat bir yokculuk yapılır sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Singapur Hava Yolları, İstanbul-Singapur arasında haftada 3 kez VTL seferleri gerçekleştirecek. Bu uçuşlarda Business, Premium Economy ve Economy Class hizmetleri sunulmaktadır. Singapur’a karantinasız seyahate ek olarak, yolcular ayrıca Singapur Changi Havalimanı üzerinden SIA ağındaki 70’ten fazla varış noktasına transit geçiş yapabilirler.

16 Aralık tarihinde yapılan ilk uçuşta Singapur’un Türkiye Büyükelçisi Jonathon TOW ve Singapur Hava Yolları Türkiye Genel Müdürü Hongyao hazır bulundu. Büyükelçi ve ailesi aynı zamanda Türkiye’den Singapur’a giden uçaktaki ilk yolculardan oldular.

Singapur Hava Yolları Türkiye Genel Müdürü Hongyao HU, “Türkiye, Singapur’dan karantinasız VTL uçuşlarının Türkiye’yi de kapsayacak şekilde genişletilmesi, Singapur iç pazarımızın uluslararası yolculara yeniden açılmasında önemli bir adımdır. Nihayet sorunsuz,karantinasız seyahatin keyfini çıkarabilir ve Singapur’da arkadaşları veya aileleriyle güvenli bir şekilde yeniden bir araya gelebilirler.”

Take Off Channel

Take Off Channel sizlere havacılık ve seyahat alanında orijinal içerikler üreten bir kanaldır. Genel koordinatörlüğünü Cihan Akgün'ün yaptığı Take Off'ta hem keyifli vakit geçirmenizi hem de bilgi almanızı sağlayacak onlarca video sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Burhaniye Uçağı

Take Off Channel x 14 Temmuz 2020, Salı

Özellikle edremit ayvalık tarafına gidenler bu uçağı mutlaka görürler.  İzmir – Çanakkale sahil yolunda kenarda öylece duran ve araçları selamlayan bir DORNIER DO28 SKYSERVANT var. Uçağın şu anda bulunduğu yere koyulduğu tarih 2011. O günden beri tatilcileri ve yerel halkı selamlıyor. Model bu gerçek uçak Türk Hava Kurumu tarafından emekliye ayrıldı ve Balıkesir / Burhaniye […]

Devamını Oku...

Singapore Airlines Airbus A350 İnceleme!

Take Off Channel x 27 Haziran 2020, Cumartesi

Airbus A350 Türkiye’de henüz yok ama Singapur Havayolları her hafta İstanbul’a düzenli tarifeli uçuşlar yapıyor. Şu anda pandemi dolayısıyla yolcu yok ama kargo yükü hafife alınmayacak kadar fazla. Türkiye’ye 33 Yıldır Uçuyor Genel olarak Singapur Airlines Türkiye’ye 33 yıldır uçuyor ve hiç ara vermemiş. 2010 dan önce aktarmalarla yapılan uçuşlar sonrasında direkt uçuş haline gelmiş.  […]

Devamını Oku...

A380 Restorant Geliyor!

Take Off Channel x 29 Eylül 2020, Salı

Daha önce Hiç bir yere uçuşlar düzenleyen ve yolcuları uçağa bindirme çalışmalarından vazgeçmeyen Singapore Airlines yeni projesi; A380 Uçak Restorant

Devamını Oku...

takeoffchannel#Instagram