SİNGAPUR HAVA YOLLARI, SAĞLIK GÜVENLİKTE ELMAS DERECE ALDI

Take Off Channel x 19 Ocak 2021, Salı

Bildiğiniz gibi hava yolları bu krizden en çok etkilenen firmalar listesinde en ön sırada yer alıyor. Durum böyle olunca hava yolları da bu krizi minimum hasarla atlatmak için hem ekonomik önlemlerini alıyorlar, hem de yolcuların güvenliği için yapabilecekleri tüm aksiyonları yapıyorlar. Bugüne kadar bir çok havayolunun koronavirüs önlemleri ile ilgili videolar yaptık. Take Off Channel Youtube kanalımızda hepsini izleyebilirsiniz.

Singapur Hava Yolları (SIA), küresel hava yollarının SimpliFlying denetimiyle desteklenen APEX Sağlık Güvenliği’nde ulaşılabilecek en yüksek seviye olan Elmas derecesine layık görüldü. Benim de bildiğim kadarıyla Singapur Havayolları yolcuların hijyenine ve güvenliğine en üst düzeyde dikkat ediyor. Singapur’un Airbus A350 uçağını çekmek için İstanbul Havalimanı’na gittiğimde, uçakta çekim için çoğu zaman tek başıma bulunmama rağmen maskemi indirmemi özel olarak rica ettiler.


Airline Passenger Experience Association (APEX) ve havacılık strateji firması SimpliFlying tarafından ortaklaşa yürütülen denetim, 10 kategoriyi kapsayan 58 maddeden oluşan niceliksel bir kontrol listesi içermektedir. Bunlar, emniyet bütünlüğünü daha da artırmak için test, takip, yerdeki prosedürler, uçuş sırasında alınan önlemler ve işbirliklerini kapsamaktadır.


Elmas derecesi, APEX ve SimpliFlying tarafından yolcu güvenliği ve refahı için belirlenen asgari altın standardının en az 200 puan üzerinde yer alan, denetim için ulaşılabilir en yüksek seviyedir. Standartlar, bağımsız olarak doğrulanmış ve sertifikalı hava yolu yolcu sağlığı güvenliği önlemlerine dayanmaktadır.

Singapur Hava Yolları Müşteri Deneyimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Sayın Yeoh Phee Teik şunları söyledi: “Covid-19 salgınının başlarında, sağlık ve güvenlik önlemlerimizi, tıbbi uzmanlara danışarak ve müşteri geri bildirimlerini dikkate alarak gerçekleştirdik.

Ekiplerimiz, yolculuğun birçok kontrol noktasını uçtan ucaderinlemesine inceledi. Gerektiğinde mevcut prosedürleri güçlendirdik, bazılarını geliştirdik, bunları tamamlamak için yeni önlemler getirdik ve daha sorunsuz bir seyahat deneyimini desteklemek için dijital yöntemler kullandık.

Bu denetimde Elmas statüsünü almak, operasyonlarımızın tüm alanlarında müşterilerimizin ve personelimizin refahını koruma konusundaki sarsılmaz taahhüdümüzün bir göstergesidir. Singapur Hava Yolları, sektör lideri ürün ve hizmetiyle ünlüdür. Birinci sınıf sağlık ve güvenlik standartlarının marka vaadimizin ayrılmaz bir parçası olmaya devam etmesini sağlamaya devam edeceğiz.”

Ben de bu köklü uluslararası firmaya başarılar diliyorum.

Take Off Channel

Take Off Channel sizlere havacılık ve seyahat alanında orijinal içerikler üreten bir kanaldır. Genel koordinatörlüğünü Cihan Akgün'ün yaptığı Take Off'ta hem keyifli vakit geçirmenizi hem de bilgi almanızı sağlayacak onlarca video sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Emirates A380’leri Gökyüzüyle Buluşuyor

Take Off Channel x 14 Temmuz 2020, Salı

Emirates A380 operatörleri arasında en büyüğü. Ve pandemi dolayısıyla Emirates A380 filosu da aylardır tamamen yerde yatıyor. Maliyet/fayda açısından bakıldığında A380, havayollarına bizim gözümüze geldiği kadar cazip gelmemeye başladı. Fakat tüm dünyada havayolları Airbus A380’leri tek tek emekli ederken Emirates tarafından yapılan açıklamalarda 2022 yılında tekrar uçacakları söylendi. Ve aylar sonra Emirates yarın A380’leri gökyüzüyle […]

Devamını Oku...

A380 Restorant Geliyor!

Take Off Channel x 29 Eylül 2020, Salı

Daha önce Hiç bir yere uçuşlar düzenleyen ve yolcuları uçağa bindirme çalışmalarından vazgeçmeyen Singapore Airlines yeni projesi; A380 Uçak Restorant

Devamını Oku...

A380 Kargo Uçağı

Take Off Channel x 23 Temmuz 2020, Perşembe

Airbus A380 nin başına gelenleri hepimiz biliyoruz artık. Bu kanalda da bir kaç kere bahsettik ve her yerde göklere veda edeceği haberleri videoları defalarca çıktı.  Havacılık arenasına boeing 747 nin tahtını sallamak için girdi ve ben bu oyunu bozarım dedi.  Ama gelgelelim ki bozamadı.  50 yıldan fazla bir süredir üretilen 747 ye karşı 18 yılda […]

Devamını Oku...

takeoffchannel#Instagram