SİNGAPUR HAVA YOLLARI, 850 MİLYON SİNGAPUR DOLARI LİKİDİTE TOPLADI

Take Off Channel x 14 Kasım 2020, Cumartesi

Singapur Hava Yolları (SIA), çeşitli kurumsal yatırımcılara vermiş olduğu dönüştürülebilir tahvil ihracı yoluyla 850 Milyon Singapur Doları topladı.

Teklif, yatırımcılardan büyük ilgi gördü ve beklentilerden dört kat daha fazla talep edildi. Sonuç olarak, 750 Milyon Singapur Dolar olarak planlanan teklif, SIA için daha cazip şartlarla 850 Milyon Singapur Doları’na yükseltildi.

Beş yıllık tahviller %1,625’lik rekabetçi bir kupon sunacak ve 5,743 Singapur Dolarlık bir fiyatla normal hisse senetlerine dönüştürülebilecek. (12 Kasım 2020 kapanış fiyatı olan 3,94 Singapur Doları üzerinden %45,8 oranında önemli bir prim.)

Şirket, bu işlem için Hong Kong ve Shanghai Banking Corporation’ı (HSBC) yegane tahvil sorumlusu ve baş yöneticisi olarak atadı.

Bu ihraç, şirketin likidite pozisyonunu çok daha güçlendirdi ve Covid-19 salgınının firma üzerindeki etkisinin yarattığı zorluklarla başa çıkma yeteneğini güçlendirdi.

Tahvillerden elde edilen gelir, firmanın likidite gücünü arttırmak, gerekli sermaye harcamalarını yapmak ve borçları finanse etmek için kullanılacaktır.

Singapur Hava Yolları CEO’su Sayın Goh Choon Phong, “Güçlü destekleri için yatırımcılara teşekkür ederiz. İşlem, oldukça rekabetçi bir kupon ve önemli bir dönüşüm primi ile başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Şirket için böylesine çekici şartlar, yatırımcıların Singapur Hava Yolları’na duydukları güçlü güvenin yanı sıra, kısa vadeli zorlukların üstesinden başarıyla gelme ve hava yolu endüstrisinde bir lider olarak ortaya çıkma yeteneğimizin altını çiziyor.” dedi.

Altı aylık mali sonuçlarda da belirtildiği üzere, uçak satış ve geri kiralama işlemlerine ilişkin olumlu görüşmeler de yapılmıştır ve şirket, likiditemizi gerektiği şekilde daha da güçlendirmek için başka yollar keşfetmeye devam edecektir.

2020/2021 mali yılının başlangıcından bu yana, bugünkü ihraç da dahil olmak üzere, Singapur Hava Yolları yaklaşık 12,2 Milyar Singapur Doları topladı. Buna, SIA’nın bedelli hisse ihracından 8,8 Milyar Singapur Doları, teminatlı finansmandan 2 Milyar Singapur Doları ve yeni taahhüt edilmiş krediler ve kısa vadeli teminatsız kredi yoluyla belirlenen 500 Milyon Dolar’dan fazlası dahildir.

Yeni kredi limitleri de dahil olmak üzere, SIA, taahhüt edilmiş kredi limitlerinde 2,1 Milyar Singapur Doları’ndan fazlasına daha sahip olabilecek. Şirket ayrıca Temmuz 2021’e kadar olan dönem için, gerekirse daha fazla likidite sağlayacak ek zorunlu dönüştürülebilir tahvilleri 6,2 Milyar Singapur Doları’na kadar artırma opsiyonunu da elinde tutuyor.

Take Off Channel

Take Off Channel sizlere havacılık ve seyahat alanında orijinal içerikler üreten bir kanaldır. Genel koordinatörlüğünü Cihan Akgün'ün yaptığı Take Off'ta hem keyifli vakit geçirmenizi hem de bilgi almanızı sağlayacak onlarca video sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

A300 Güvenlik Kartı Kazanın

Take Off Channel x 18 Mayıs 2021, Salı

Atatürk Havalimanı apronunda duran hurda uçakları alan SkyArt firmasının davetiyle yaptığım hurda uçaklar serisi videolarını izlediğiniz için teşekkürler. Elimde 10 tane Güvenlik kartı var. Ve sizlere vermek için sabırsızlanıyorum. Bosphorus European Airlines’a ait Airbus A300 tipi uçağının yolcu koltuk ceplerinden çıkan güvenlik kartları sizin için çok nostaljik bir hatıra olacak. ÇEKİLİŞ SONUÇLARI; Asıl Talihliler: ARDA ÜLKER, […]

Devamını Oku...

Uçak Yemekleri

Take Off Channel x 3 Temmuz 2020, Cuma

Pilotlar aynı yemeği yemezler ama çok lezzetli yemekler yerler bana güvenin. Ayrıca çoğu firmada kabin görevlileri de aynı yemeği yemez. Ekip sayısı kadar özellikle dar gövdede yemek çeşidi olur ve herkes farklı yemekler yer. Öncelik kokpit ekibinin oluyor, önce pilotlara yemek tercihleri sorulduktan sonra kabin görevlileri de her biri oldukça lezzetli menülerden istediklerini seçiyorlar. Sancak […]

Devamını Oku...

HES KODU NEDİR? NASIL ALINIR?

Take Off Channel x 23 Mayıs 2020, Cumartesi

Hanımefendiler beyefendiler hepinize merhaba, Korona virüsle mücadele tüm hızıyla devam ediyor ama bir taraftan da yavaş yavaş hayat mecburen normale dönmeye çalışıyor.  Şehirlerarası seyahatlerin başlamasına az bir süre kaldığı için de çalışmalar ve önlemler artık netleşiyor. Kontrollü sosyal hayat kavramını korumak için hayatımıza HES kodu diye bir uygulama girdi.  Seyahatlerde insanların güvenle hareket etmesi için […]

Devamını Oku...

takeoffchannel#Instagram