COMLUX A319 ÇOK LÜKS BİR ÖZEL JET

Take Off Channel x 15 Ocak 2022, Cumartesi

Dubai Air Show’da birbirinden güzel özel jetler vardı. Fakat en çok beğendiklerimden bir tanesi COMLUX tarafından işletilen bu Comlux Airbus ACJ319 oldu.

Comlux Airbus ACJ319 Youtube Videosunu İzleyebilirsiniz

Uçağın dışarıdan görüntüsü normal bir havayolu seyahatine gidecek olan herhangi bir uçaktan farklı değil. Ancak uçağa adım atar atmaz işler değişiyor.

Girişte bizi karşılayan lüks bir salon var. Hemen sol tarafta bir L koltuk bulunuyor. Onun karşısında da yine karşılıklı tekli koltuklar ve masaları var. Ayrıca ana yemek için 4 kişilik bir masa ve koltuk takımı yer aldığını da söylemek istiyorum.

Comlux Airbus ACJ319 9H-LIV

Salondaki rahatlık görmeye değer. Salonu görünce aklıma hemen böyle bir uçuşun maliyeti ne kadar sorusu geldi. COMLUX firmasından aldığım bilgi direkt olarak bu uçağın sabit bir fiyatı olmadığı yönünde.

Airbus Kabin Oturma Planı

Özel jet işletmecileri neden bilmiyorum direkt olarak bir ücret vermekten kaçınıyorlar. Elbette bu ücret gidilecek mesafe, yolcu sayısı, istenilen hizmet ve diğer ekstralara göre şekillenecektir kabul ediyorum fakat ortalama bir rakam verebilmeleri lazım diye düşünmekteyim.

Comlux Airbus ACJ319

1 Saat 15 Bin Dolar

Baskılar sonucu saatlik ortalama ücretinin 13 -15 bin dolar olduğunu öğrendim.

Salondan kabinin derinliklerine doğru devam ettiğimizde koridorda bizi yatak odasının kapısı karşılıyor. Ana yatak odasında 2 tane tek kişilik yatak ve 1 büyük denebilecek banyo yer alıyor. Elbette burada duş alabiliyorsunuz ve de yorgunluğunuzu atabilmeniz için yatakların çok rahat olduğunu söylemeliyim.

Makyaj aynası, uçuş takip ekranı ve yatak odasının diğer özelliklerine. videodan detaylıca bakabilirsiniz.

Uçağın arka kısmında delegasyon ekibi için diyebileceğimiz bir oturma alanı var. Burada genelde ana misafirin ekibinde yer alan kalabalık oturuyor. Burada yer alan koltuklarda çok geniş ve rahat.

Bu uçağın misafirlerini sorduğumda şaşırdım biraz, arap aileler avrupaya olan seyahatlerinde kalabalık olduklarından dolayı bu tarz uçakları yoğun olarak kullanıyorlarmış.

Onların haricinde elbette iş adamları, siyaset, spor ve sanat dünyasından isimlerde müşteri kitlesi arasında.

Ben uçağı çok beğendim umarım bir gün siz de bu uçağı kiralar ve uçarsınız.

Havacılıkla kalın.
Cihan

Kapasite
Koltuk:19 (7 yatak olabiliyor)
Ekip:2 pilot, 2 cabin crew (Yolcu sayısına göre değişir), 1 uçuş mühendisi
Bagaj:Avrupa standartlarında 80 valiz. (8m3/ 283 ft3)
Performans
Menzil:4,200nm
Ort. hız:460 kts / 850 km/h
Take Off Channel

Take Off Channel sizlere havacılık ve seyahat alanında orijinal içerikler üreten bir kanaldır. Genel koordinatörlüğünü Cihan Akgün'ün yaptığı Take Off'ta hem keyifli vakit geçirmenizi hem de bilgi almanızı sağlayacak onlarca video sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Uçak Yemekleri

Take Off Channel x 3 Temmuz 2020, Cuma

Pilotlar aynı yemeği yemezler ama çok lezzetli yemekler yerler bana güvenin. Ayrıca çoğu firmada kabin görevlileri de aynı yemeği yemez. Ekip sayısı kadar özellikle dar gövdede yemek çeşidi olur ve herkes farklı yemekler yer. Öncelik kokpit ekibinin oluyor, önce pilotlara yemek tercihleri sorulduktan sonra kabin görevlileri de her biri oldukça lezzetli menülerden istediklerini seçiyorlar. Sancak […]

Devamını Oku...

A300 Güvenlik Kartı Kazanın

Take Off Channel x 18 Mayıs 2021, Salı

Atatürk Havalimanı apronunda duran hurda uçakları alan SkyArt firmasının davetiyle yaptığım hurda uçaklar serisi videolarını izlediğiniz için teşekkürler. Elimde 10 tane Güvenlik kartı var. Ve sizlere vermek için sabırsızlanıyorum. Bosphorus European Airlines’a ait Airbus A300 tipi uçağının yolcu koltuk ceplerinden çıkan güvenlik kartları sizin için çok nostaljik bir hatıra olacak. ÇEKİLİŞ SONUÇLARI; Asıl Talihliler: ARDA ÜLKER, […]

Devamını Oku...

Tarihi Yolculuk #TK1919

Take Off Channel x 19 Mayıs 2020, Salı

Hanımefendiler beyefendiler hepinize merhaba, karantina altında geçen ve ne acımızı ne sevincimizi  tam anlamıyla hiç bir şeyi yaşayamadığımız enteresan bir süreçten geçiyoruz.  Ben videonun ne başında hepinize sağlıklı günler dilemek istiyorum, umuyorum en kısa zamanda bizler ve sevdiklerimiz tekrar korkusuzca sokağa çıkacak ve hatta eskiden olduğu gibi uçaklara binip uçup gideceğiz.  Bu videonun çekildiği tarih […]

Devamını Oku...

takeoffchannel#Instagram