Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Havayolları, pilot eğitiminde önemli bir başarıya imza atarak, pilotlarının hem Airbus A350 hem de A380 süperjumbo uçurması için yasal onay alan dünyadaki ilk havayolu şirketlerinden biri oldu. Çok filolu uçuşa yönelik bu yenilikçi yaklaşım, havayolu şirketi için esneklik, verimlilik ve hatta maliyet tasarrufu vaat ediyor

Airbus, Ocak ayında sadece geniş gövdeli A350 için 31 sipariş alarak 2024 yılına şaşırtıcı bir başlangıç yaptı. Bu, dar gövdeli jetlerin hüküm sürdüğü önceki yılların beklentilerine meydan okudu. Bu değişim, seyahat talebi toparlanırken havayolu şirketlerinin yakıt verimliliği ve uzun mesafe kabiliyetlerine doğru stratejik bir dönüş yaptığını gösteriyor.

Ocak ayında MAG havalimanları, geçen yılın aynı dönemine göre yolcu sayısında önemli bir artış yaşadı. İngiltere’nin en yoğun havalimanlarından biri olan Manchester Havalimanı, 1,3 milyondan fazla yolcu ağırlayarak yolcu trafiğinde %78’lik bir artış kaydetti. Bu artış, seyahat kısıtlamalarının hafifletilmesi ve Omicron dalgasının ardından uluslararası seyahatin yeniden başlamasıyla ilişkili.

yurt dışı ve KKTC uçuşları için geçerli olan yeni uçuş paketleri kapsamında, dört farklı paket Pegasus misafirlerinin tercihine sunulacak. “Light Paket” alan misafirler, ihtiyaçları doğrultusunda ek kabin bagajı satın alabilecek.

Birçok yolcu için, havaalanı aktarmaları veya gecikmiş uçuşlar, beklerken biraz uyumak için bir yer bulmayı gerektirebilir. Ancak, havaalanında uyumak her zaman basit değildir, çünkü farklı havaalanlarının gece kalışlarını düzenleyen farklı kuralları ve düzenlemeleri vardır. İşte yolcuların havaalanlarında uyumakla ilgili genel kuralları ve dikkate alınması gerekenleri anlamalarına yardımcı olacak kısa bir rehber.