İGA İstanbul Havalimanı’nın kültür ve sanat merkezi İGA ART Galeri, küratörlüğünü Zarastro Art’ın üstlendiği Venezuelalı sanatçı Jesús Briceño Reyes’in “İstanbullular” sergisiyle kent sakinlerinin gündelik yaşamına odaklanıyor.

TAV Havalimanları’nın 200 milyon dolarlık yatırımla tamamladığı yeni dış hat terminali ilk yolcularını karşıladı. Kazakistan’ın kültürel ve ekonomik başkenti Almatı’ya hizmet veren havalimanının kapasitesi yıllık 14 milyon yolcuya çıktı.

Başkan Joe Biden, Amerikan havacılığının en karanlık günü olan 11 Eylül’e yol açan en trajik kusurlardan birini ” çözdü ”. Başkan bu hafta, artık tüm ticari uçaklarda ikincil bir kokpit bariyeri kurulmasını gerektiren “2024 FAA Yeniden Yetkilendirme Yasası nı” imzaladı. ABD Meclisi 387-26 ile kuralı kabul etti ve Başkan’ın önüne koydu. Kural, Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu’nun yeniden yetkilendirileceği 2028 yılına kadar kanun olarak kalacak.

Singapore Airlines (SIA) Grubu, Singapur’da ihtiyacı olan bireyleri ve toplulukları desteklemek ve ülkenin havacılık endüstrisinin büyümesine katkıda bulunmak amacıyla Singapore Airlines Vakfı’nı kuruyor.