Qatar Airways, Altıncı Kez ‘Yılın Havayolu’ Seçildi

Take Off Channel x 30 Eylül 2021, Perşembe

Qatar Airways, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından ‘Yılın Havayolu‘ seçildi ve buna ek olarak Dünyanın En İyi Business Class’ı, Dünyanın En İyi Business Class Yolcu Salonu, Dünyanın En İyi Business Class Koltuğu, Dünyanın En İyi Business Class Uçak İçi İkram Hizmeti ve Orta Doğu’nun En İyi Havayolu ödülleri olmak üzere toplamda beş ödüle daha layık görüldü. Havayolu sektörün en prestijli ödülünü altıncı kez kazandı (2011, 2012, 2015, 2017, 2019, 2021) ve sektörün zirvesinde tek başına durmaya devam etti.

Havacılık Endüstrisinin Oscar’ları olarak bilinen Skytrax ödülleri, Eylül 2019’dan Temmuz 2021’e kadar olan dönemi kapsıyor ve açıklanan sonuçlar normal zamanlarda ve pandemi sırasında yapılan seyahatin bir karışımını yansıtıyor.

Uzatılan süre, Qatar Airways’in yolcularına olan bağlılığını ve sunduğu esnekliği açıkça gösterdi çünkü sadece normal zamanlarda sürekli bir mükemmellik sağlamakla kalmadı, aynı zamanda uçuşlarına istikrarlı bir şekilde devam etti ve dünyanın dört bir yanındaki mahsur kalmış yolcularına en zorlu zamanlarda bir yaşam çizgisi sundu.

Qatar Airways ayrıca Ocak 2021’de 5 Skytrax COVID-19 Güvenlik Derecelendirmesinde 5 Yıldız alan ilk küresel havayolu şirketi olurken, Doha’daki merkezi Hamad Uluslararası Havalimanı geçtiğimiz Ağustos ayında Dünyanın En iyi Havalimanı seçildi.

Buna ek olarak, havayolu, yolcular için dinlendirici bir vaha olan ve Dünyanın En İyi Business Class Yolcu Salonu seçilen lüks Al Mourjan Lounge’u ile de takdir aldı. 

Bu arada, patentli Qsuite kabini ile üst üste beşinci kez Dünyanın En İyi Business Class’ı ve Dünyanın En İyi Business Class Koltuğu seçilerek birinci sınıf hizmette açık ara lider olmaya devam etti. 

Uçakta sunulan yiyecek sunumunun devam eden gelişimine bir övgü olarak Dünyanın En İyi Business Class Uçak İçi İkram Ödülü’nü almasıyla da tanındı. Son olarak olağanüstü kalitesi, geniş küresel ağı, tutarlılığı, güvenilirliği ve sunduğu esneklik nedeniyle Orta Doğu’nun En İyi Havayolu Şirketi seçildi.

Take Off Channel

Take Off Channel sizlere havacılık ve seyahat alanında orijinal içerikler üreten bir kanaldır. Genel koordinatörlüğünü Cihan Akgün'ün yaptığı Take Off'ta hem keyifli vakit geçirmenizi hem de bilgi almanızı sağlayacak onlarca video sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

A300 Güvenlik Kartı Kazanın

Take Off Channel x 18 Mayıs 2021, Salı

Atatürk Havalimanı apronunda duran hurda uçakları alan SkyArt firmasının davetiyle yaptığım hurda uçaklar serisi videolarını izlediğiniz için teşekkürler. Elimde 10 tane Güvenlik kartı var. Ve sizlere vermek için sabırsızlanıyorum. Bosphorus European Airlines’a ait Airbus A300 tipi uçağının yolcu koltuk ceplerinden çıkan güvenlik kartları sizin için çok nostaljik bir hatıra olacak. ÇEKİLİŞ SONUÇLARI; Asıl Talihliler: ARDA ÜLKER, […]

Devamını Oku...

Uçak Yemekleri

Take Off Channel x 3 Temmuz 2020, Cuma

Pilotlar aynı yemeği yemezler ama çok lezzetli yemekler yerler bana güvenin. Ayrıca çoğu firmada kabin görevlileri de aynı yemeği yemez. Ekip sayısı kadar özellikle dar gövdede yemek çeşidi olur ve herkes farklı yemekler yer. Öncelik kokpit ekibinin oluyor, önce pilotlara yemek tercihleri sorulduktan sonra kabin görevlileri de her biri oldukça lezzetli menülerden istediklerini seçiyorlar. Sancak […]

Devamını Oku...

A380 Restorant Geliyor!

Take Off Channel x 29 Eylül 2020, Salı

Daha önce Hiç bir yere uçuşlar düzenleyen ve yolcuları uçağa bindirme çalışmalarından vazgeçmeyen Singapore Airlines yeni projesi; A380 Uçak Restorant

Devamını Oku...

takeoffchannel#Instagram